wtorek, 25 marca 2014

Pokoje życzliwości

Dzisiaj publikuję nie swoje słowa - poniższy tekst jest skierowany głównie do osób, które jeszcze się nie rozliczyły z fiskusem i nadal mogą przeznaczyć 1% swojego podatku na potrzeby innych. Jest taka inicjatywa, którą być może będziecie chcieli wesprzeć. Warto. Pamiętam, że kiedy ja leżałam z Sonią w szpitalu  to otoczenie nie należało do bardzo przyjaznych dziecku. Sonia była noworodkiem, ale na oddziale przebywały większe dzieci. My nie spędziłyśmy tam bardzo długiego czasu, ale są dzieci dla których szpital jest drugim domem. Warto stworzyć dla nich takie warunki, żeby mogły się poczuć jak w domu.

Kolorowe miejsca dla dzieci w szpitalach - Pokoje Życzliwości

"Pokój Życzliwości" to zbudowana od początku lub odświeżona świetlica w szpitalu na oddziale dziecięcym. 20 metrów kwadratowych – wstęp tylko dla dzieci. Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. Ideą projektu jest stworzenie na szpitalnych oddziałach takich pomieszczeń, w których dzieci czują się jak u siebie w domu oraz chociaż na chwilę zapominają o trudnej rozłące z rodzicami i szpitalnym leczeniu.
"Pokoje Życzliwości" składają się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Dzieci mogą tam korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych i przyborów szkolnych a profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieci. W ten sposób możliwe jest połączenie podczas pobytu w szpitalu zarówno zabawy jak i edukacji.
Do tej pory udało nam się wybudować/wyremontować już cztery takie świetlice: 2 we Wrocławiu, 1 w Żorach oraz 1 w Oławie. Kolejna świetlica powstanie w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Jednak kolejne 40 placówek z całej Polski czeka na swoją kolej.

Przekazując 1% Twojego podatku Sam/Sama możesz pomóc w akcji i przyspieszyć czas oczekiwania na nową świetlicę w kolejnych szpitalach! :) 
KRS 0000280273


Stowarzyszenie Pozytywne.com2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy projekt. Szkoda,ze nie wiedzialam o nim wcześniej :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku, będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.